Tablice, szyldy i litery 3D

O tym, jak ważna i skuteczna jest reklama wizualna, nikogo nie trzeba przekonywać. Logo firmowe powinno być widoczne i estetycznie wyeksponowane, aby zwrócić uwagę Klientów. Jakie więc mamy możliwości? Reklamy takie umieszczamy wewnątrz budynków lub na zewnątrz. Technologię wykonania dobieramy więc w zależności od miejsca ekspozycji. Szyldy zewnętrzne muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Rodzi to pytanie – co możemy zrobić, by nasza reklama była dłużej czytelna? Pamiętajmy, że materiał będzie reagował na temperaturę oraz działanie promieni słonecznych UV. Szyld tak, ale zastanówmy się nad czasem, jaki ma on spełniać swoją funkcję. Należy zatem „utrwalić„ wydruk za pomocą lamp UV. Można również zastosować folię barwioną w masie, przez co będzie odporna na zmianę kolorów oraz ma zwiększoną elastyczność. Zabezpieczeniem może być również laminat w formie folii matowej lub błyszczącej. Tu Broker Druku wspiera swoich Klientów wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Szyldy i tablice

Tego rodzaju reklamy możemy wykonać na różnych materiałach – płyta PCV, szkło pleksi, dibond i inne pochodne zamienniki. Zależnie od wielkości można montować na konstrukcjach metalowych lub bezpośrednio do ścian budynków za pomocą tzw. dystansów. Jeśli zamierzamy zamieścić tablice wewnątrz, możemy zastosować taśmy samoprzylepne lub różnego rodzaju kleje.

Metody znakowania szyldów i tablic:

  • druk bezpośredni na materiale
  • wyklejane różnego rodzaju folią o różnorodnych kolorach z palety
  • możliwość wyklejania całej płaszczyzny lub pojedynczych elementów
  • grawerowanie / znakowanie oraz cięcie za pomocą lasera

Kasetony

Stosowane są najczęściej jako gotowe konstrukcje w sugerowanych rozmiarach. Ma to olbrzymie znaczenie w koszcie przygotowania na zamówienie lub jako gotowe. Jeśli więc zależy nam na optymalizacji kosztów, zdecydujmy się na standardowe wymiary. Sposób montażu zazwyczaj bezpośrednio do ściany budynku, ale również jako reklama na dach samochodu. Występują różne opcje wykończenia jako podświetlane lub nie.

Litery 3D

w formie logotypu wykonanego przestrzennie na tablicach. Aktualnie takie reklamy cieszą się dużą popularnością. Jest ona przede wszystkim dobrze widoczna i przykuwa uwagę odbiorców. Jeśli zależy nam na zastosowaniu różnorodności kolorów, to idealne rozwiązanie. Mamy tu bowiem możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorystycznej. Taka firma zapewnia również różnorodność kształtów.

Dla zwiększenia uwagi tego typu reklamy 3D wykorzystujemy m.in. następujące materiały:

Styrodur (Polistyren ekstradowany) to materiał budowlany o charakterze izolacyjnym. W odróżnieniu od styropianu jest twardszy i nie ulega nasiąkaniu. Jest on jednolity i zwarty. Znajduje zastosowanie w branży dekoratorskiej, eventowej oraz reklamowej. Daje możliwość uzyskania reklamy przestrzennej. Zapewnia trwałość i wysoką estetykę. Daje możliwość osiągnięcia pożądanego efektu za pomocą malowania elementów kolorami palety RAL. Decydując się na pokrycie farbą, należy zwrócić uwagę, że reklama będzie narażona na płowienie kolorów.

Pleksi – występuje w różnych kolorach w tym postaci bezbarwnej. Dostępne są również różne grubości. Zapewnia to niezwykle atrakcyjną formę zwrócenia uwagi odbiorcy.  Podstawową cechą takich liter jest wówczas wysoki połysk. Pleksi wycinamy za pomocą lasera. Zapewnia to dużą precyzję wykonania.

Dibond lub jego zamienniki to płyta kompozytowa, składająca się z trzech warstw – aluminium, polipropylen, aluminium. Tablicę taką możemy uszlachetnić przy pomocy nadruku jak i wykleić folią monomeryczną, ploterową lub polimerową. Tablica na dibondzie charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, ale także jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Dla uzyskania ciekawych efektów, możemy pokusić się o łączenie materiałów.

Najprostszą formą skutecznej reklamy są tablice z nadrukiem. Przykładem może być PCV pienione 3-5 mm + nadruk na folii + naklejanie folii na tablicę + montaż bezpośrednio do drzwi lub ściany.

broker druku tabliczka z logo tabliczki PCV pienione 5mm na drzwi BD

Innym rozwiązaniem może być połączenie materiałów i technologii np. tablica z PCV pienionego + logo 3D ze styroduru.

Kolejna opcja to tablica z PCV lub Dibond lub Pleksi bezbarwne i na to logo 3D w formie pleksi określonej grubości oraz wyklejanie foliami barwionymi liter na foncie (tzw. lica).

Powyższe rozwiązania reklamy stosujemy w zależności od budżetu Klienta oraz możliwości środowiska w jakim ma być zamontowana.
Wielkość ściany lub innego nośnika jakim dysponujemy ma olbrzymie znaczenie.
Ponadto odbiorcę w tym odległość  od naszej reklamy, rodzaj podłoża na którym ma być zamontowane oraz czy reklama ma być wystawiona na działanie deszczów i promieni UV.

Innym przykładem może być reklama dla jednego Klienta w kilku punktach.