Opakowania to bardzo rozległy temat i ma zastosowanie przy wielu branżach.

Nasi Klienci zamawiają u nas opakowania na kosmetyki, opakowania zbiorcze, taśmy pakowe, torby reklamowe, torby na wino, kubki na kawę / herbatę, opakowania z rodzaju gadżetów np. na lekarstwa.

Produkcja opakowań wiążę się najczęściej z dalszą budową wizerunku marki poprzez zamieszczenie logo firmy, produktem jaki jest w środku i oczywiście stanowi dodatkową ochronę przed zniszczeniem.

Taśmy pakowe z nadrukiem jeśli są stosowane np. w magazynach, są dobrą alternatywą dla dodatkowego zabezpieczenia przesyłki i u odbiorcy od razu widać czy taśma została naruszona. Występują kleje o różnej lepkości przez co mogą okazać się dużo lepszym rozwiązaniem od tanich taśm szarych / brązowych.

Opakowania do kosmetyków, perfum, zegarków mogą się wyróżniać (poza atrakcyjnym projektem) estetycznym wykonaniem, zastosowaniem dodatkowych wkładek z wykrojników, papierami, lakierem wybiórczym UV, folią mat lub błysk, złoceniem lub tłoczeniem.

Torby reklamowe z nadrukiem to kolejny rodzaj opakowania. Tak czy inaczej mają między innymi zastosowanie jako torby na wino, torby na dokumenty, torby na próbki / wzory, torby na segregatory, torby na eventy i wiele innych zastosowań. Więcej o torbach dowiesz się TUTAJ.

Produkcja może odbywać się za pośrednictwem różnych technik:

Mamy tutaj na myśli offset, sitodruk, tampodruk, flexodruk. Rodzaj nadruku jest uzależnione przede wszystkim od formatu docelowego opakowania, surowca jaki chcemy zadrukować, nakładów i skomplikowania projektu.

Elementem integralnym opakowań są często dodatkowe etykiety, które również drukujemy dla naszych Klientów. Zarówno stosowane jako naklejka z informacją o składzie produktu spożywczego czy etykieta ze zdjęciem produktu jaki jest zamieszczony w środku. Bardzo często drukujemy opakowania jako jeden uniwersalny wzór, a dodatkowo rozróżniamy produkty różnymi wzorami etykiet.
Jako dodatkowe zabezpieczenie produktów drukujemy również naklejki z hologramem.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z drukarnią w Warszawie i produkcją opakowań skontaktuj się z nami.