Produkcja opakowań

Produkcja opakowań to bardzo rozległy temat i ma zastosowanie przy wielu branżach. Nasi Klienci zamawiają u nas opakowania na kosmetyki, opakowania zbiorcze, taśmy pakowe, torby reklamowe, torby na wino, kubki na kawę / herbatę, opakowania z rodzaju gadżetów np. na lekarstwa.

Produkcja opakowań wiążę się najczęściej z dalszą budową wizerunku marki poprzez zamieszczenie logo firmy, produktem jaki jest w środku i oczywiście stanowi dodatkową ochronę przed zniszczeniem.

Taśmy pakowe z nadrukiem jeśli są stosowane np. w magazynach, są dobrą alternatywą dla dodatkowego zabezpieczenia przesyłki i u odbiorcy od razu widać czy taśma została naruszona. Występują kleje o różnej lepkości przez co mogą okazać się dużo lepszym rozwiązaniem od tanich taśm szarych / brązowych.

Opakowania do kosmetyków, perfum, zegarków mogą się wyróżniać (poza atrakcyjnym projektem) estetycznym wykonaniem, zastosowaniem dodatkowych wkładek z wykrojników, papierami, lakierem wybiórczym UV, folią mat lub błysk, złoceniem lub tłoczeniem.

Produkcja opakowań może odbywać się za pośrednictwem różnych technik (offset, sitodruk, tampodruk, flexo) i jest uzależnione przede wszystkim od formatu docelowego opakowania, nakładów i skomplikowania projektu.

Elementem integralnym opakowań są często dodatkowe etykiety, które również drukujemy dla naszych Klientów. Zarówno stosowane jako naklejka z informacją o składzie produktu spożywczego czy etykieta ze zdjęciem produktu jaki jest zamieszczony w środku. Bardzo często drukujemy opakowania jako jeden uniwersalny wzór, a dodatkowo rozróżniamy produkty różnymi wzorami etykiet.
Jako dodatkowe zabezpieczenie produktów drukujemy również naklejki z hologramem.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z drukarnią w Warszawie i produkcją opakowań skontaktuj się z nami.