Optymalizacja kosztów druku – korzystanie z pośrednika poligraficznego

23.10.2019

Korzystanie z pośrednika poligraficznego – czy to się sprawdza?

Jeden z ostatnich naszych projektów i rozpoczęta współpraca z nowym Klientem. Firma z Kajetan trafiła do nas z polecenia z potrzebą drukowania różnych produktów do promowania firmy. Po wielu doświadczeniach z różnymi drukarniami, Klient chciał mieć wszystkie materiały drukowane pod kontrolą u jednego partnera, który będzie w stanie sprawdzić wszystkie zamawiane elementy oraz doradzić optymalizując koszty druku i najistotniejsze parametry zamówienia. Ponadto Klient chciał mieć porządek w dokumentacji w tym jedna faktura zbiorcza zamykająca zamówienie druków.

Po kolei.

Krótkie omówienie potrzeb Klienta w tym określenie takich parametrów jak: papiery, kolorystyka druku, oczekiwany termin realizacji, jakość oraz nakłady. W następnym kroku porównanie ofert pomiędzy kilkoma wykonawcami specjalizującymi się w różnych dziedzinach druku. Kilka drukarni zajmujących się drukiem: ulotek, toreb papierowych, jeszcze innych od recept, kolejni wykonawcy to druk teczek a na koniec druk różnego rodzaju formularzy i ankiet.

Po takim zestawieniu informacji i rekomendacji co do założeń akceptacja wyceny a następnie wdrożenie zamówienia do realizacji. Przekazanie druków do realizacji polegało na sprawdzeniu plików do druku i rozdzieleniu zamówienia na mniejsze zlecenia dla poszczególnych drukarni. Po naszej stronie uzgodnienie z kilkoma wykonawcami zakresu prac, określenie harmonogramu druku i dostaw / odbiorów i u niektórych przedpłata za wydruki.

Kontrola jakości i dostawa druków

Kolejny etap to zebranie wszystkich produktów i kontrola jakości zrealizowanych zleceń.  Pozostało nam jeszcze tylko dostarczenie kompletnego zamówienia do Klienta we wskazane miejsca i zamknięcie całej transakcji sumaryczną fakturą. Zgodnie z oczekiwaniami Klienta skorzystanie z Brokera Druku okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem i olbrzymią oszczędnością czasu. Klient ten musiałby poświęcić dużo uwagi na ustalenie wszystkich dodatkowych szczegółów z kilkunastoma drukarniami + przedpłaty + zorganizowanie całej logistyki.

W efekcie mamy kolejny projekt w realizacji z tym samym Klientem a to już jest jednoznaczna opinia nt. naszej pracy i modelu biznesowego. 

 

Ulotki A5 oraz recepty w formie bloczków.

Torby papierowe, recepty.

Torby papierowe, formularze, ankiety, recepty.

Torby papierowe z papierowym uchwytem

Torby papierowe z nadrukiem (sitodruk, 2 kolory)

Ulotki, różne wzory oraz recepty.

Różne druki, kompletne zamówienie

Brak komentarzy
prev next
O nas

Zajmujemy się szeroko rozumianym drukiem oraz optymalizacją jego kosztów. Dla naszych klientów dostarczamy materiały drukowane takie jak wizytówki, plakaty, stoiska reklamowe, wyklejamy lokale i auta, a także wiele innych.

Dane kontaktowe
ul. Twarda 14
05-800 Pruszków
NIP: 534-254-77-44
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne