Wydruk plakatów

Plakaty – stosowane są jako nośnik informacji poprzedzające wydarzenie kulturalne, o obniżkach cen, wystawach prac lub jako inne kampanie reklamowe. Wydruk plakatów ma szerokie zastosowanie począwszy od naklejania na słupy informacyjne, witryny sklepowe, stojaki POS, plakaty w urządzeniach typu rollup, plakaty jako ścianki reklamowe, plakaty – banery, a skończywszy na plakatach podświetlanych.

Istnieje wiele materiałów jakie można stosować. W zależności od zamawianych ilości stosuje się różne technologie druku. Druk cyfrowy dla formatów do A3 i ilości 100-200 szt. Druk wielkoformatowy od 1 sztuki, formaty dowolne nawet 5×20 m. Druk offsetowy od 200-500 szt., w zależności od formatu (zazwyczaj do formatu B1, ale są oczywiście inne pochodne) i docelowego nakładu. W zależności od zastosowania rozróżnia się materiały. Papiery offsetowe (nakłady powyżej 500 szt.), słabo odzwierciedlają kolory ze względu na nierówna struktrurę papieru. Papiery powlekane – kredowe matowe oraz błyszczące (występują w gramaturach 115, 130, 150,170, 200, 250, 300, 350g/m2), bardzo dobrze odwzorowuję kolorystykę. Banery (również w różnych gramaturach, a to ma wpływ na ich sztywność i termin ekspozycji), mogą być nawet odblaskowe. Materiały tekstylne z doszytymi listwami silikonowymi do podświetlenia (drukowane dla naszych Klientów na witryny w galeriach handlowych).

Nasze usługi kierowane są przede wszystkim dla biznesu. Nasi Klienci wystawiają się na targach (stosujemy często Rollupy, plakaty do wyklejenia ścianek), firm które mają swoje sklepy rozlokowane w galeriach handlowych na terenie całej Polski (plakaty podświetlane, plakaty na drzwiach wejściowych lub witrynach) oraz różnego rodzaju placówki kulturalne np. muzea (plakaty o krótkiej trwałości jako informacja o planowanym/ych wydarzeniach), a także firmy eventowe, które drukują banery na scenę lub inne ścianki samonośne jako ścianki VIP.