Drukowanie książek staje się coraz bardziej popularny. W dzisiejszych czasach nie trzeba drukować olbrzymich kilkutysięcznych nakładów. Co ciekawe jeszcze kilka lat temu największą obawą było wyparcie klasycznych książek przez m.in. czytniki elektroniczne lub ebooki.

Okazało się jednak, że czytelnicy bardzo sobie cenią klasyczne czytanie wydrukowanych książek. W tym dotyk papieru i zapach farby drukarskiej. Ponadto wielu czytelników robi na bieżąco notatki lub zaznacza najważniejsze fragmenty zakreślaczami.

Z nami druk książek jest bardzo łatwy

Jako Broker Druku wspieramy naszych Klientów od momentu przekazania wstępnych plików autora, poprzez pracę ze studiem graficznym, a kończąc na dostawie kompletnego nakładu. Dostarczamy wydrukowane książki na terenie Mazowsza i całego kraju. Już na początku możemy w przybliżeniu ocenić ilość stron i format książki. Dobrać odpowiednie papiery na okładkę książki oraz wnętrze. Na tym etapie możemy również wybrać odpowiednią technologię druku określając nakład wydania. Doradzimy również uszlachetnienia, jak rodzaj folii na okładkę, lakier wybiórczy, tłoczenia oraz rodzaj oprawy.

Tak jak w przypadku druku katalogów, stawiamy na sztywniejszą okładkę oraz środki w mniejszej gramaturze papieru. Klienci najczęściej wybierają oprawę miękką. W tym przypadku karton jest jednostronnie powlekany i klejony PUR z blokiem środków na białym offsecie np. 90 g/m2. Oferujemy również oprawę twardą lub oprawę miękką szyto-klejoną. W zależności od oczekiwanego efektu, objętości, formatu oraz dostępnego budżetu możemy stosować różne rodzaje opraw drukowanych książek.

Obecnie wielu autorów chce na początku drukować krótką serię książek i wtedy wspieramy się drukiem cyfrowym (zazwyczaj do 200 egzemplarzy). W przypadku ustalonej liczby odbiorców i pewnego kanału sprzedaży, drukujemy metodą offsetową (zazwyczaj powyżej 500, 1000 sztuk). Druk książek w Warszawie odbywa się szybko – od przekazania właściwie przygotowanych plików do przekazania całego nakładu Klientowi, zazwyczaj mija 2-10 dni roboczych. Termin realizacji uzależniony jest oczywiście od wybranej technologii, uszlachetnień, rodzaju oprawy oraz ilości.

Jakie książki już wydrukowaliśmy?

Jedną z ostatnich naszych realizacji jest książka pt. “Anatomia zmiany”. Od początku wspieraliśmy Klienta określając ekonomiczny format, dobór kolorystyki druku w tym dobór koloru Pantone na okładce i w środku. Później pozostało określenie nakładu i rodzaje uszlachetnień tj. folia soft touch na okładce oraz lakier wybiórczy UV. Oprawa jaką zastosowaliśmy przy druku książek to zwykła oprawa klejona. Ostatecznie cały nakład w ilości 1000 sztuk został dostarczony Klientowi po 6 dniach roboczych.

Jako Broker Druku zapraszamy do współpracy zarówno wydawnictwa jak i osoby prywatne, które mają gotowe książki do druku i nie wiedzą jak się dalej za to zabrać lub po prostu potrzebują wsparcia i rzetelnego podejścia z dużą wiedzą poligraficzną.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na nasz blog:

Książki – druk w kolorze i małym nakładzie

 

Druk książek – jaką gramaturę wybrać?