douglas koperty druk na spad na zamowienie z wykrojnika z paskiem samoklejacym broker druku

Koperty zwykłe czy klejone na zamówienie?

13.03.2019

Czasami Klienci przesyłają projekty, z których chcieliby otrzymać koperty z nadrukiem w rozsądnej cenie.

W dużym uogólnieniu występują dwa sposoby znakowania kopert:

1. Nadruk bezpośredni na gotowych kopertach. Dostępne są różne formaty m.in. Dl, C5, C4 oraz inne powiększane lub poszerzane.
2. Koperty drukowane i sztancowane (wycinane) na zamówienie.

W pierwszym przypadku płacimy za gotowe koperty zwykłe, które przy masowej produkcji są stosunkowo tanie. Na koszt kopert wpływają: format koperty, gramatura papieru oraz nakład. Drugą składową ceny końcowej jest nadruk i dobór odpowiedniej technologii. Broker Druku oczywiście doradza i znajduje optymalne rozwiązanie. Muszą być jednak zachowane bezpieczne odległości nadruku od brzegów koperty tj. brak spadów.

Druga opcja jest zdecydowanie droższa i technicznie bardziej skomplikowana. Najpierw musimy zadrukować arkusz, następnie wykorzystując wykrojnik wycinamy zadany kształt i kleimy koperty do złożonej formy. Na koniec doklejamy pasek z taśmy dwustronnej dla zamknięcia koperty po zaadresowaniu. W tym przypadku mamy pełną dowolność co do rozmieszczenia grafiki oraz nadruku na kopercie.

Jednym z przykładów są koperty PZPF (nadruk na gotowych kopertach).

Koperty zwykłe czy klejone na zamówienie?

Wzorem drugiego rozwiązania są koperty drukowane i sztancowane. Przykład zrealizowanych przez Broker Druk< – koperty z nadrukiem Douglas.

Koperty zwykłe czy klejone na zamówienie?

Koperty zwykłe to najczęstsza i niezwykle ważna część papeterii firmowej. Zamawiając koperty zazwyczaj zamawia się np. papier firmowy czy ulotki. Jeśli interesuje Cię papeteria firmowa, koniecznie napisz do nas i porozmawiajmy o Twoich potrzebach!

Brak komentarzy
prev next
O nas

Zajmujemy się szeroko rozumianym drukiem oraz optymalizacją jego kosztów. Dla naszych klientów dostarczamy materiały drukowane takie jak wizytówki, plakaty, stoiska reklamowe, wyklejamy lokale i auta, a także wiele innych.

Dane kontaktowe
ul. Twarda 14
05-800 Pruszków
NIP: 534-254-77-44
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne